• Alaşehir - MANİSA | TÜRKİYE
  • +90 (236) 653 55 99

Dünyanın en prestijli lezzet yarışmasından; Sarıkız’a 3 ödül birden!

| BASIN ODASI | Bizden Haberler |

Dünyanın en prestijli lezzet yarışmasından; Sarıkız’a 3 ödül birden! 

Sarıkız Doğal Maden Suları, Superior Taste Award (Üstün Lezzet Ödülü) yarışmasında tam üç ürünüyle birden ödüllendirildi.

Belçika’nın Brüksel kentinde 2005 yılından beri International Taste & Quality Institute (iTQi) yarışma bu yıl Haziran ayında yapıldı.

Yarışmaya İçecekler genel kategorisinden katılan Sarıkız Bikarbonatlı Magnezyumlu Doğal Mineral Su, 100’lük not sisteminde 90’ın üzerinde puan topladı ve “Sıradışı/3 Yıldız”a layık görüldü.

Sarıkız’ın C Vitaminli Limon Aromalı Mineralli Maden Suyu da 80-90 arasındaki puanı ile “Dikkat Çekici/2 Yıldız”ödülünü kazandı.

Üçüncü olarak da Sarıkız Kahve Aromalı Mineralli Maden Suyu 70-80 puan toplayarak “İyi Lezzet/1 Yıldız” kategorisinde ödüllendirildi.

Prestijli aşçılık dernekleri, the Association de la Sommellerie Internationale (ASI) ve diğer saygın içecek dernekleri tarafından seçilen, uluslararası aşçı ve gurmelerin juri olarak yer aldığı, dünyanın birçok ülkesinden markaların katılımı ile düzenlenen yarışmada, tadım testinin tarafsızlığı için ürünler kör tadım yöntemi ile değerlendirildi.

Superior Taste Award, tadım alanında kanaat lideri ve uzman olan şeflerin kör tadım testine dayanmasından dolayı, uluslararası tanınırlıkta tek olarak görülüyor.


Bizden Haberler Diğer Başlıklarımız

Maden Suyu ve Sağlık

Dünyanın en prestijli lezzet yarışmasından; Sarıkız’a 3 ödül birden!